Jdi na obsah Jdi na menu
 


12.12.2010

Nic převratného se u nás neděje, a tak jsme alespoň přidali pár fotek z našeho všedního života do fotogalerie a doplnili nějaké foto do našich lovů. Achillísek se má celkem dobře, jeho zdravotní stav se od doby co začal brát homeopatika ustálil. Zázrak se sice zatím nestal, ale jako úspěch beru už jen to, že jsme zhruba tři měsíce nebyli u veterináře.

27.9.2010

Tak jsme se po dlouhé době dostali k aktualizaci... Vlastně nebylo moc co psát, Achillísek si přivodil zápal plic a nějak se z něj nemohl dostat, a tak jsme čas trávili ježděním na veterinu a snahou udržet Achillíska v klidu, aby se rychleji uzdravil. Bylo to hodně vyčerpávající a po téměř dvou měsících braní antibiotik jsme už řekli DOST! Navštívili jsme homeopata a rozhodli se, že už ty tuny antibiotik nebudeme brát. Achillísek se pomalu vrací do "normálního" života, zase ho beru do lesa a pomalu rozběhávám, aby z toho života taky něco měl. Už slyšel hodně zblízka troubit jelena a myslím, že se mu to dost líbilo .

Vzhledem k vážným zdravotním problémům, které Achillísek má, se jeho organismus nevyvíjí úplně ideálně... Zprvu mi to dělalo problémy, pořád jsem na něj koukala skrz standard ASS a viděla, že nemá hlavu, jak má mít, že má slabou kostru... Pak jsem si ale uvědomila, že mnohem důležitější je jeho povaha! Kdybych já měla takové zdravotní problémy jako Achillísek, tak bych to už dávno zabalila... Ale Achilles je naprosto úžasný!!! Je pořád šťastný, veselý, ničeho se nebojí, vymýšlí lumpárny, stále ho neopustila chuť všechno nosit, i když mu to kvůli nemožnoti otevřít mordu prostě nemůže jít... Jeho chuť do života je obdivuhodná a i když není úplně podle standardu, je to naprosto jedinečný pes, kterého milujeme a jsme moc šťastní za chvíle, které s ním můžeme trávit. Kéž bychom se od něj naučili užívat si života i přes všechny problémy, které nás potkávají!!!

Velkou událostí pro nás byla návštěva Apollónka! Přijel se ukázat a zadovádět si s Achillískem. Jak to vypadalo se můžete podívat tady. Pár aktuálních Apollónkových fotek najdete na jeho stránce. Nejprve jsem si myslela, že ho ostříhám, ale když jsem viděla jeho temperament, tak jsem se o to ani nepokusila .

A jinak se nám docela daří lovy, já mám štěstí na lišky a čuníky, Tomovi se daří lov vysoké. Fotky doplníme později.

8.8.2010

Dostali jsme dopis od Áreskovy nové rodiny. Má se moc dobře, všichni si ho oblíbili, miluje vodu... Je prý hrozný ďábel a neposeda  a malinko neposlušný ... To je určitě jen nevybouřené mládí... Udělali jsme Áreskovi jeho fotogalerii. 

18.7.2010

Vedra byla tak úmorná, že nám nezbývalo nic jiného než po večerech chodit k vodě. Achilles už umí výborně plavat a když je ve vodě, tak je ve svém živlu. Moc rád se potápí a hledá ve vodě klacíčky. Zpočátku jsem měla pocit, že se topí, dnes už vím, že to dělá zcela úmyslně a že ho to opravdu baví. Máme natočené pěkné video, zatím ho neumím dát na stránky , ale podařilo se mi ho vložit na web myslivost.cz do mysliveckého Youtube, můžete se na něj mrknout zde. Fotky z Achillískova plavání jsme vložili do fotogalerie.

8.7.2010

Na stránku "Naše lovy" jsme přidali naše lovecké úspěchy.

Achillísek je na tom trochu lépe. Po vysazení všech léků se mu k překvapení paní doktorky zlepšila hladina bílých krvinek, a tak doufáme, že za nějakou dobu bude alespoň po této stránce v pořádku. Učím se brát celou situaci i přes její vážnost s humorem a smiřuji se s tím, že některé věci prostě nedokážu změnit. Achilles je úžasný, veselý, všechno ho zajímá, učí se plavat, miluje bláto a i přesto, že téměř nemůže otevřít mordu, se stále pokouší něco nosit...

 Obrazek

Obrazek

10.6.2010

Achilles má bohužel stále zdravotní problémy... Po všech možných vyšetřeních víme, že Achilles má nefunkční jícen, který neposouvá potravu do žaludku tak, jak by měl (odborně se tomu říká megaezofagus)... Víme také, že nemůže pořádně otevřít mordu... Že má stále velmi moc bílých krvinek a že nezabírají žádná antibiotika... Nevíme, kde k tomu všemu přišel, protože jako malé štěňátko mordičku otevíral úplně dokořán a ani s baštěním neměl žádné problémy... Veterinární medicína si s tím vším zatím neví rady... Dobrá zpráva ale je, že Achilles si zřejmě vážnost svého stavu vůbec neuvědomuje a chová se jako naprosto zdravý pes. I naše veterinářka nad tím kroutí hlavou, protože při tak vysoké hladině bílých krvinek by už prý dávno měl vypadat jako hodně nemocný. Stále doufám, že to všechno dobře dopadne!

Jinak se nám podařilo celkem úspěšně zahájit loveckou sezónu srnců. Víc v Našich lovech. 

15.5.2010

Byli jsme se podívat na "shozobraní"... Stále čekáme na výsledky krevních testů. Už se nám to zdá nekonečné... Zítra začíná sezóna lovu srnců a my marodíme... Achilles i já... Tak nevím, jak se nám zadaří... 

10.5.2010

Stále neznáme Achillovu diagnózu... Jeho krev se testuje v Německu a bohužel to trvá dost dlouho.

Pokusili jsme se o novou postojovku, kterou najdete na Achillově stránce a do sekce "Ze života" jsme přidali pár fotek z návštěvy Giuliána z Větrné paseky

2.5.2010

Tak jsme si konečně sedli k aktualizaci stránek. Náš Achilles má už delší dobu zdravotní problémy, a tak jsme neměli moc náladu. Achilleskovi se zbláznily bílé krvinky... Zaznělo několik diagnóz, které se nepotvrdily a nyní čekáme na výsledky dalších testů a doufáme, že to všichni zvládneme. Držte nám palce! I přesto, že je Achilles hodně nemocný, tak je veselý a má chuť do života. O to víc věříme, že bude vše dobré...

A co se jinak dělo za tu dlouhou dobu? Tomášovi se podařilo ulovit dva čuníky. Achillkovi se moooc líbili. Víc v "Našich lovech".

Dostali jsme zprávy od Áreska a Adoniska, oba se mají moc dobře. Fotky z jejich nového domava najdete na jejich stránkách.

S Achilleskem jsme se byli podívat na hodnocení trofejí a chovatelské přehlídce, navštívili jsme kamaráda koliáka Atreje z Lužické zahrady, o Velikonocích jsme našli jelení "minishoz"  , který si Achilles hned přivlastnil... Víc na stránce "Ze života".


 

12.1.2010 

Herunka dnes slaví své páté narozeniny... Pěkně nám to utíká... Zdá se to být jako včera, co jsem si ji přivezla jako dvouměsíční štěňátko... Tak všechno nejlepší Heruško!

 

31.12.2009

Obrazek 

 

 

Obrazek

25.12.2009

Heruša pomalu ztrácí svoji "ženskou postavu" a pěkně se nám zakulacuje . Vždyť taky už přibližně za 3 týdny přijdou na svět naše štěňátka.

A po dlouhé době se mi vrátilo lovecké štěstí v podobě úlovku selete. Více na stránce naše lovy

 

 

 

2.10.2009

Tolik to bolí, že se mi jen těžko píše, že 22.9.2009 ve svých 12,5 letech navždy odešel  náš Doňula. Byl mým prvním psem, mým splněným dětským snem, snem holky z paneláku. Měl obrovské srdce, miloval každého, kdo otevřel branku, byl to psí gentleman, milovala jsem jeho eleganci a vznešenost, jeho "psí" oči, které uměl dělat opravdu dokonale. Je mi po něm moc smutno... Snad teď v psím nebi dělá svoje psí kusy, honí kočky, plave a běhá, zkrátka dělá všechno, co měl tolik rád...

 Obrazek

 

27.7.2009

Mám letos opravdové lovecké štěstí. Včera ráno se mi podařilo ulovit dobrého srnce! Mrkněte na stránku Naše lovy

16.7.2009

13.7. se nám podařilo ulovit dalšího srnce! Pořádně nás potrápil. Víc v "Našich lovech" 

28.6.2009

Já, Heruša i Tomáš si naplno užíváme lov! Za dobu, co jsme neaktualizovali stránky se nám dohromady povedlo ulovit 6 lišek, srnce a lončáka. Fotky a nějaké povídání najdete na stránce "Naše lovy".

2.6.2009 Lovy se nám daří

Snažíme se Heruše vyhnat z hlavy její falešnou březost (stále si ještě myslí, že bude mít štěňata), a tak chodíme lovit, abychom ji zaměstnali. Víc v "Našich lovech". 


 

27.1.2009 HÉRRA Dianin kámen Českým šampionem

Dne 27.1.2009 byl naší Heruše udělen titul ČESKÝ ŠAMPION!

 Obrazek

 

 

 

22.2.2009

Dnes jsme byli nakrmit kamzíky. Chcete-li se potěšit alespoň zprostředkovaně, mrkněte do fotogalerie.