Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

22.11.2013

Hubert se stal chovným psem!!! Je báječným společníkem s neustále skvělou náladou, čertíkama v očích, s temperamentem, který by mohl rozdávat, vždy připravený k jakékoli akci... Je velmi lovecky nadaný, hlasitý s výborným nosem... Řekla bych, že je i celkem pohledný a taky velký milovník ... Zkrátka výborná partie !!!

rozevlaty-hubert.jpg

 

23.10.2013

Po delší době jsem se dokopala k aktualizaci stránek. Ne že by se u nás nic nedělo, ale administrace stránek začíná být celkem nepohodlná, a tak raději využíváme Facebook.

31.8.2013 absolvoval Hubert úspěšně podzimní zkoušky v I. ceně a s počtem 244 bodů se stal vítězem zkoušek.

 

vitez-slidicu.jpg

 

Další zkoušky, tentokrát barvářské honičů jsme složili 20.10.2013 se skvělým výsledkem - I. cena, 247 b., Vítěz zkoušek. Hubert byl báječný, vše zvládnul se samými čtyřkami, odložení i vodění volně a dokonce prokázal hlasitost u kusu, čímž si vysloužil další 3 body navíc!

 

p1040375.jpg

Hned v noci po barvářkých zkouškách honičů si Hubert střihnul ostrý dosled divočáka, kterého jsem sama nebyla schopná najít. Délka dosledu byla jen něco přes 100 m, ale bez Huberta bych byla ztracená! Na to, že je Hubert mladý a nezkušený, si s kličkami, které divočák vykroužil, poradil skvěle!

 

 

hubert-s-dosledovanym-loncakem.jpg

První ostrý dosled se Hubertovi vydařil už v srpnu, kdy Tom nešťastně postřelil koloucha. Nasadila jsem Huberta na nástřel, kde bylo dost barvy, po několika metrech se ale ztrácela, a tak nám nezbývalo než Hubertovi důvěřovat. Dovedl nás z lesa na kraj louky, kde jsme koloucha zvedli, ale nepodařilo se nám ho dostřelit. S ohledem na vážnost zranění koloucha jsme pokračovali dál a po dalších cca 300 metrech jsme kolouch došli a dostřelili. Celková délka dosledu byla okolo 600 m. Myslím, že to byl pro Huberta napoprvé opravdu velký zážitek a obrovská zkušenost!

 

 

dscf6934-----kopie.jpg

 

28.7.2013

13. a 14.7. jsme se s Hubertem zúčastnili srazu CHS z Větrné paseky. Víkend byl pro nás plný zážitků! První den jsme všichni nejprve předvedli a představili své pesany, trochu se proběhli po lese, zaplavali si ve vodě a přinesli nějaký ten aport. Odpoledne si pro nás páníčci Irana z Větrné paseky připravili ukázku záchranářských prací - vyhledávání osob a slaňování psa mezi stromy.Bylo to něco úžasného. Když jsem viděla v jaké pohodě Iránek slaňuje a uvědomila si, že tak pomáhá zachraňovat lidské životy, byla jsem dojatá. Nakonec jsme si mohli slaňování také vyzkoušet. Tedy ani ne tak my, jako naši pesani. Hodně jsem váhala, jestli mám Hubertovi tenhle zážitek dopřát ... Nakonec jsem se odvážila... Hubert byl v pohodě, nevím tedy, jestli by si to chtěl zopáknout , ale zvládnul to! Pak nám Kamila s Ebigeil ukázala agility a i my jsme si to mohli vyzkoušet. Hubertovi se do tunelu moc nechtělo, ale piškota ho nakonec přesvědčila. A už vůbec se mu nechtělo přeskakovat překážky... Zato jejich podlézání mu šlo skvěle . A tak jsem musela skákat s ním... To byla pěkná fuška . Druhý den jsme si ještě trochu zablbli a vyrazili na procházku na rozhlednu Tanečnice. Celý víkend jsme si báječně užili!!! Pár fotek z víkendu najdete tady.

20.7. jsme s Hubertem a jeho starším nevlastním bráchou Giulianem vyrazili na Mezinárodní výstavu psů do Maldé Boleslavi. Moc jsme si to neužili. Bylo velké teplo a pálilo slunce a čekání na posouzení trvalo asi 4 hodiny. Hubert se moc pěkně a energicky předvedl, což bohužel nedokázala ocenit paní rozhodčí, a tak jsme z kruhu odešli s hodnocením VD3. Paní rozhodčí se nezdály Hubertovy tlapy a prý se předvádí velmi neklidně. My tomu říkáme TEMPERAMENT . Trochu mě to mrzí, hlavně proto, že u některých fen paní rozhodčí tak přísná nebyla...  Ale tak už to na výstavách bývá. Giulian dopadl výborně - ve třídě pracovní získal ocenění V1, CAC a následně ještě res. CACIB. Gratulujeme! Fotky z výstavy a povýstavního focení najdete tady.

Na Hubertově stránce najdete nové fotky.

14.7.2013

29. a 30.6. jsme s Hubertem úspěšně absolvovali barvářské a lesní zkoušky. Hubertík první den trochu zaváhal při šoulačce, ale myslím, že to bylo nejspíš tím, že ze mě cítil moji neskutečnou nervozitu, takže jsme si odnesli trojku, ale pak už zkoušky bezchbně dokončil. Druhý den to s mojí nervozitou bylo o chlup lepší, i když musím říct, že čekání na první disciplínu se s naším číslem losu 6 zdálo nekonečné. Všichni psi před námi absolvovali šoulačku a barvu a Hubert nic... Jeho temperament je tak velký, že by se nám po 3,5 hodinovém čekání hodilo jako první disciplína  spíš pořádné nahánění než šoulačka... Přiznám se, že jsou to pořádné nervy odepínat natěšeného Huberta z vodítka na začátku šoulačky. Úplně tancuje a těší se na nějaký "akční" povel a já musím jen poklepat na stehno a doufat, že bude jeho poslušnost větší než jeho temperament. Zatím to tedy vždycky vyšlo , vlastně ne - jednou si při výcviku místou šoulání doslova a do písmene odskočil do přilehlého rybníka . Voda je zkrátka jeho vášeň... No, ale na zkouškách všechno dopadlo výborně. Jen na konci lesních zkoušek to už nevydržela moje nervová soustava a při "klidu na stanovišti" jsem si Huberta raději připnula na vodítko, čímž jsme automaticky dostali známku 3.

Hubert tedy dokončil barvářské zkoušky v I. ceně s počtem bodů 118 a lesní zkoušky v I. ceně s počtem bodů 348.

Pár fotek ze zkoušek najdete tady.

14.6.2013

3.6. musela naše Heruša podstoupit operaci mléčné žlázy. Nic pěkného to nebylo, ale naštěstí všechno dobře dopadlo a Heruša se úspěšně zotavuje. 

6.6. to byly dva roky, co do psího nebe odešel náš Achillísek... Pořád je nám po něm smutno...

8. a 9.6. jsme se s Hubertem zúčastnili výcvikového víkendu zaměřeného na přípravu na lesní a barvářské zkoušky. Víkend pořádala a vedla paní Mirka Kadlecová (CHS z Větrné paseky). I přes mírnou nepřízeň počasí jsme si víkend báječně užili a odnesli si spoustu zkušeností. S Hubertem se nyní intenzivně připravujeme na zkoušky a tady jsme si mohli kromě jiného vyzkoušet, jak to asi bude vypadat když bude okolo nás ještě několik dalších psů. Přeci jen je hodně jiné, když člověk cvičí sám a nemá okolo sebe rušivé elementy. Ostatní cvičící nám určitě byli také vděční, protože Hubert byl nejrušivější element ze všech . Nějak se neumí srovnat s tím, když ostatní běží pro bažanta, nebo slídí a on musí být na řemeni.... Celé dva dny byl Hubert k neutahání... Nějaké fotky z víkendu najdete na rajčeti a informace o dalších výcvikových víkendech tady.

Doplnili jsme další fotky do Fotogalerie 2013 a do Našich lovů

27.4.2013

24.4.2013 oslavil náš Hubert 2. narozeniny. Oslavil je výcvikem společně se svojí o rok mladší sestrou Karou z Větrné paseky. Hubertovy fotky s Karou a spoustu dalších najdete ve Fotogalerii 2013.

Hubertíkovi jsme udělali nové fotky ve dvou letech a dali ja na jeho stránku.

31.3.2013

Včera jsme si udělali výlet za Áresem od Lesní paní, potomkem naší Heruši. Z Áreska vyrostl pořádný hafan, má milou povahu, nesporné lovecké vlohy (což by občas jeho majitelé klidně oželeli ) a hlavně má milující rodinu, kterou mu jistě může spoustu psů závidět. Když jsme vyrazili na procházku, obdivovali jsme ideální krajinu pro špringra - louky, pole, lesy, rybník hned u domu... U nás ve skalách je to někdy o strach .

Áreskovi jsem, k jeho velké radosti , malinko přistřihla ušiska. Trpěl hodně , ale vydržel... Aby na mě úplně nezanevřel, tak zůstalo v podstatě jen u uší. Pokus o postojovku bohužel nevyšel, to už bylo na Áreska moc a jen mě viděl, tak prchal . Nakonec jsem ho trochu podplatila nějakými pamlsky, aby na mě nevzpomínal jen ve zlém.

Děkujeme celé Áreskově rodině za vlídné přijetí a přejeme, ať si s Áreskem užívají spoustu legrace ! Fotky z návštěvy jsme přidali do Áreskova alba na rajčeti.

19.3.2013

15. - 17. března jsme se zúčastnili báječného výcvikového víkendu v Dešné u Zlína. Více zde. 

 

Aktualizovali jsme Naše lovy.

24.1.2013

12. ledna oslavila naše Heruša osmé narozeniny. Má stále spoustu energie a my doufáme, že jí to ještě dlouho vydrží!

16. ledna oslavil třetí narozeniny  náš vrh "A". Na "rajčeti" najdete pár nových fotek Áreska, který nám napsal okolo Vánoc. Má se moc dobře, má nového kamaráda a je prý pořád jako štěně :-). Děkujeme jeho majitelům za zprávy a péči a lásku, kterou mu věnují.

Přidali jsme fotku s příběhem do "našich lovů".

Pár fotek z Vánoc a z lednových vycházek najdete na "rajčeti".

 

30.12.2012

Všem báječným lidem přejeme do roku 2013 hodně zdraví, štěstí lásky, ať vás neopouští humor a dobrá nálada a vyhýbají se Vám strasti. Užívejte si života plnými doušky a dělejte to, co vám přináší radost.

 

Přidali jsme fotky do Našich lovů i s "malým" povídáním. Hubertík si trochu pocvičil s ulovenou kunou a docela mu to šlo :

hubert-nese-kunu.jpg

drrrz-hezky.jpg

pust.jpg

 

13.10.2012

Přidali jsme fotky do Našich lovů.

Vyzkoušeli jsme s Hubertem zajímavý psí sport - coursing. Oběma se nám to moc líbilo! Mně hlavně proto, že si náš hyperaktivní Hubert vybíjel energii, a já při tom nemusela dělat skoro nic . Hubert okamžitě pochopil o co jde, vyrazil za střapečkem a celou dobu hlásil. Pár fotek najdete tady.

6.10. jsme s Hubertem vyrazili na Krajskou výstavu do Litoměřic. Naším hlavním cílem bylo nechat Huberta změřit a zapsat do posudku plnochrupost a nůžkový skus. Špringry posuzoval gruzínský rozhodčí Luza Beradze. Hubert získal ocenění Výborný 2, a to i přesto, že se panu rozhodčímu zdálo, že nemá dostatečně správný výraz . No já tedy nevím, ale posuďte sami, jestli třeba tohle není dokonalý špringří výraz :

 

 

hubert-ziva.jpg

 

Jinak se Hubert jako obvykle "špatně předváděl v pohybu". Tentokrát určitě proto, že chtěl nechat vyniknout  . Já se totiž v pohybu předvedla s plnou parádou. Hubert při běhu v kruhu zmerčil Toma a celý rozradostněný za ním vyrazil. Na mokré trávě s mým klouzavým obutím, jsem prostě neměla šanci to ubrzdit a hodila pěknou tlamu . Prý jsem byla elegantní . Asi proto, že jsem si to natrénovala už na parkovišti...

No, hlavně, že máme změřenou výšku a potvrzeno, že má Hubert všechny zuby a nůžkový skus. Pár fotek z výstavy najdete zde.

Když už byl Hubert trochu upravený, udělali jsme mu novou postojovku, kterou najdete na jeho stránce.

 

11.8.2012

21.7. jsme se s Hubertem zúčastnili malého, nejen špringřího, srazu. Byl to báječně strávený den ve společnost bezva lidiček a jejich psích kámošů. Na začátku jsme si udělali malou výstavu, i když někteří byli spíš v pracovní než výstavní kondici :-). Po výstavě jsme se přesunuli k vodě, kde jsme nacvičovali přinášení kachny z hluboké vody. Hubert to zkoušel úplně poprvé. S kachnou neměl žádný problém, jen bylo obtížné dostat ho z vody:-)). Pak následoval nácvik dalších disciplín, jako dohledávka kachny v rákosí, pohozená pernatá i srstnantá, slídění, nahánění... Večer jsme byli příjemně unavení, já určitě víc než Hubert, se kterým jsem se jako obvykle celou dobu přetahovala na vodítku, protože se neustále snažil kámošit s ostatníma. Většina pesanů, ale jeho nadšení nesdílela . Odnesli jsme si spoustu zkušeností a zážitků a děkujeme Mirce Kadlecové, chovatelce Hubertíka), že celý sraz zorganizovala. Fotky ze srazu najdete tady a tady.

Přidali jsme pár fotek do Našich lovů.

22.7.2012

14.7. jsme s Hubertem vyrazili na Národní výstavu do Mladé Boleslavi. Od poslední výstavy Hubert shodil pár kilo a výsledek se dostavil. Posuzoval polská rozhodčí Zofija Konderla a Hubert od ní získal ocenění Výborný 2 s krásným posudkem:

Good size and proportional body, excellent topline, good set and angulated legs, strong body, very nice head, male head, nice coat, very good temperament and movement, he needs more training for show.

Na výstavu jsme vyrazili společně s Hubertovou chovatelkou Mirkou Kadlecovou, která slavila úspěch se svým Giulianem z Větrné paseky, když získlali titul BOB. Ještě jednou moc gratulujeme!

Pár fotek z výstavy a povýstavního focení najdete tady.

Hubert má na své stránce novou postojovku a nějaké fotky jsme přidali do "Našich lovů".

26.6. se mi podařilo ulovit lišče, tak jsme v rámci výcviku aportu zkusili, jak se na něj bude Hubert tvářit. No, a takhle to dopadlo :

 

hubert-s-liscetem-2.jpg

hubert-s-liscetem-1.jpg

 

20.6.2012

6.6. to byl rok, co nás opustil náš Achillísek. Pořád se nám moc stýská a stále to bolí...

16.6. jsme se s Hubertem zúčastnili jeho první "dospělácké" výstavy. Byla to klubová výstava klubu chovatelů loveckých slídičů, kde posuzovala anglická rozhodčí Nicola Calvert. Snad proto, že se konala v Pardubicích, které nejsou daleko od Chlumce nad Cidlinou, jsme dopadli jako ti sedláci odtamtud . Posuzování paní rozhodčí bylo nejen velmi přísné, ale pro nás majitele i diváky bohužel tak trochu tajuplné. Paní rozhodčí nějak zapomněla na komunikaci s majitelem i diváky. Očekávala jsem, že po posouzení Huberta budu alespoň tušit jak jsme dopadli. Bohužel jsem se to dověděla až poté, co nám ještě před dokončením posuzování naší třídy, donesli posudek. Z něj jsem nevěřícně vyčetla, že paní rozhodčí ohodnotila Huberta známkou "Dobrá". Myslím, že jsem poměrně soudná a i na svého psa se dokážu podívat kritickým okem, ale "dobrá" se mi zdá opravdu přehnaná. No ale co naplat. Do další výstavy máme co vylepšovat. Hubert shodí pár kilo, natrénujeme pořádný postoj a výsledek bude určitě lepší. 

Volný překlad Hubertova posudku: Příjemný výraz, odpovídající krk, dobrá hloubka hrudníku, nese příliš velkou váhu, což zhoršuje pohyb a celkový tvar, mohl by mít víc široká stehna, potřebuje se usadit v pohybu.

Na fotky z výstavy se můžete podívat na rajčeti.

19.6. nám dorazily Hubertovy výsledky DKK a lepší už být ani nemohly! DKK A/A Máme z toho velikou radost!

15.5.2012

V neděli 13. května složil náš Hubert svoje první zkoušky - zkoušky vloh v I. ceně s počtem 186 b. z maximálního počtu 192 b. Všechny disciplíny, kromě vodění na řemeni za 4, vodění bohužel díky Hubertově temperamentu a zájmu o všechny ostatní účastníky zkoušek jen za 2. Hubert byl moc šikovný a udělal mi obrovskou radost. Jeho slídění bylo náruživé, chuťové, radostné... Bylo to pro nás oba náročné, protože téměř všichni psi museli dvakrát na slídění, aby narazili na zvěř a mohli prokázat hlasitost. A protože někteří z nich pak poněkud otáleli s návratem , bylo čekání opravdu hooooodně dlouhé. Fotky ze zkoušek najdete zde. Za fotky moc děkuji chovatelce Hubertíka Mirce Kadlecové (CHS z Větrné paseky), která nás přišla psychicky podpořit a Zdeňce Hůzlové (CHS z Fukova).

 

24.4.2012 oslavil Hubert své první narozeniny. Prasečí nožka mu udělala velkou radost. Přejeme mu, ať je stále tak šťastný a náruživý jako doposud!

Pár fotek z Hubertových narozenin a prvomájového koupání najdete tady.

22.4.2012

Nic zásadního se u nás vlastně neděje. Já jsem si na začátku roku udělala takovou  delší zdravotní pauzu, ale už jsem zase v pohodě, a tak začínáme s Hubertem  trochu cvičit. Včera jsme se s Hubertem zúčastnili jarního svodu loveckých psů. Pro Huberta to byl zážitek, tolik pejsků a se všemi se chtěl kamarádit nebo alespoň očuchat. A já mu to s radostí povolovala, až jsem byla jedním zkušeným kynologem pokárána, že ho strašlivě kazím, protože mi má sedět u nohy a okolních psů si nevšímat... No, nevím...

Hubertík má na své stránce pár nepříliš vydařených pokusů o postojovky a nějaké nové fotky najdete na "rajčeti".

9.2.2012

Dostali jsem nové zprávy od našich odchovanců Áreska a Adoniska. Oba se mají moc dobře a jsou obklopeni láskyplnými rodinami. Na jejich nové fotky se můžete podívat ve fotogalerii - Áres, Adonis.

Pár fotek jsem přidali do Našich lovů.

Hubertík má za sebou první setkání s živými divočáky, které nedopadlo úplně dobře, ale vlastně ne zase tak špatně. Šli jsme jen tak na procházku, Hubert úplně ukázkově slídil, radost pohledět... Když jsme procházeli okolo houštiny, Hubert do ní vběhnul a bylo vymalováno... Byl to nepěkný zážitek, ale mohlo to dopadnout mnohem hůř. Břicho bylo jen škráblé, odnesla to levá zadní, naštěstí jen svalovina, šlachy zůstaly celé.  Hubert byl moc statečný, rozhodně víc než já :-). Doufáme, že si dá Hubert příště větší pozor až ucítí pach divokých prasat a bude nám je jen z uctivé vzdálenosti hlásit. Hubertíkovy nové fotky najdete ve fotogalerii.

25.12.2011

Hlásíme se po dlouhé době. Zaktualizovali jsme "Naše lovy". Byli jsme s Hubertem na první výstavě, nafotili jsme asi milión Hubertových fotek (většina jsou rozmazané fleky alias Hubert v pohybu) , některé jsme umístili do fotogalerie. Všem samozřejmě přejeme krásné svátky a do nového roku hodně zdraví a radosti!!!

25.7.2011

Abychom trochu zmírnili náš smutek, jezdili jsme k naší kamarádce pomazlit štěňátka... No, a jeden z černobílých kluků nám tak učaroval, že jsme si ho na začátku prázdnin přivezli domů . Jmenuje se Hubert z Větrné paseky a je to moc milý lump s pohledem, kterému jde jen těžko odolat. Když zrovna nekouše, nebaští kameny, kočičí hovínka, hlínu, nehryže kytky a kabel od počítače..., tak je úplně sladký . Doufáme, že u nás bude šťastný a že dostojí svému jménu (pro neznalé - Hubert je patronem myslivců) a bude naším věrným loveckým pomocníkem. Pár fotografií najdete zde. 

8.6.2011

Je to jako by se zastavil čas... Jako by najednou nic nemělo smysl... V pondělí 6.6. nás navždy opustil náš milovaný Achillísek. Bylo to tak náhlé... pár vteřin a všechno je jinak... Je nám hrozně smutno!!! Moc nám chybíš, Achillísku!!! Měj se tam v psím nebi moc dobře a pozdravuj Doňulku! Moc na vás oba myslíme...

5.6.2011

Abyste viděli, že ještě žijeme :-), tak jsme přidali nějaké fotky do fotogalerie, zaktualizovali jsme stránku Naše lovy Ze života. Máme se dobře a kdyby se Achillísek uzdravil, tak by to bylo úplně dokonalé. Ale člověk se musí naučit některé věci přijmout takové, jaké jsou. Není to jednoduché, ale snažíme se.

13.3.2011

Hlásíme se po delší době... Nějak nebyla nálada a energie na aktualizaci stránek. A co že jsme celou tu dlouhou dobu dělali? Kvůli opravdu kruté zimě jsme pravidelně chodili přikrmovat zvěř do honitby. Zvěř stála v blízkosti krmelců a čekala. Jen jsme trochu poodešli, už stála u koryt a baštila. Na fotky z přikrmování se můžete podívat zde

Na začátku zimy nám napsal Áresek, že se má moc dobře, jen trochu zlobí svoje nové páníčky. Věříme, že z toho brzy vyroste, lump jeden. Poslal i pár fotek, tak se můžete podívat, jak mu to sluší .

Okolo nového roku nám taky napsal Adonýsek, že byl se svvými páníčky na běžkách a že si to náramně užíval. Fotky prý pošle později, tak se na ně budeme moc těšit.

A jinak se vlastně nic zvláštního neděje. Achillísek má občas kvůli svým zdravotním problémům trochu horší dny, ale je stále veselý a užívá si každou minutu. Je to takový náš drobínek. Pár Achillískových fotek zde.

A nakonec ještě pár zimních fotografií.

 

Novinky 2009, 2010