Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvikový víkend v Dešné u Zlína 15. - 17.3.2013

15. - 17. 3. 2013 jsme se s Hubertem zúčastnili výcvikového víkendu v Dešné u Zlína pod vedením zkušeného výcvikáře pana Ivo Eichlera. Nejednalo se o lovecký výcvik, ale o výcvik poslušnosti a obran. Celý víkend jsme intenzivně trénovali chůzi u nohy, obraty a další poslušnost. Nakoukli jsme pod pokličku nácviku obran, které pro nás byly něčím naprosto nepoznaným. Učili se motivovat naše pesany a myslím, že se nám to docela dařilo. Do Dešné jsem přijížděla s pocitem, že mám největší PAKO pod sluncem a odjížděla s přesvědčením, že Hubert je naprosto úžasný, bezproblémový pes. Výcvik byl velmi intenzivní, takže jsme s Hubertem po příjezdu domů naprosto odpadli Celý víkend byl báječný, potkali jsme spoustu bezva lidí a snad si to ještě někdy zopákneme. Fotky z víkendu najdete tady.

Shozobraní 2011

Už tradičně jsme se zúčastnili shozobraní Správy Národního parku České Švýcarsko spojené s takovou "mini"chovatelskou přehlídkou trofejí a tentokrát jsme přispěli i naší troškou do mlýna. 

 

shozy-3.jpg

p1000392.jpg

tyhle našla panička...

p1000389.jpg

p1000388.jpg

p1000383.jpg

p1000381.jpg

p1000377.jpg

p1000351.jpg

p1000332.jpg

unikátní vývojová řada shozů jelena z volné honitby

 

 

jeleni.jpg

Navštívil nás brácha Apollónek!

11. září nás navštívil "náš" Apollónek. Už je to "velký kluk", skoro jsme nemohli uvěřit, že je to to štěňátko, které od nás v 11. týdnech odjelo...  Je to drak a divoch, je stále veselý a neunavitelný. S Achillískem se nejprve oštěkali skrz plot, ale když jsem jim řekla ať neblbnou, že jsou přeci bráchové, tak toho nechali a začali řádit a nepřestali dokud Apollónek neodjel. Apollónek byl vždycky o krok napřed a Achillísek se ho snažil dohnat. Bylo to moc fajn, jsme rádi, že se má Apollónek skvěle a užívá si bezstarostné dětství. Už se těšíme na další setkání!

Bráchové se nejdřív po bratrsku políbili :-))

 

Obrazek

... a pak začalo nekonečné dovádění...

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

dva v jednom???Obrazek

 

Obrazek

 

 

ukaž ty zuby, brácho...

Obrazek

 

 

 

 

 

zuby dobrý, tak jdem na piškotku

 

Obrazek

 

 

 

Shozobraní Správy Národního parku České Švýcarsko

S Achillem jsme se zúčastnili již tradičního "shozobraní" Správy Národního parku České Švýcarsko. Je to akce, při které se hodnotí stav populace jelení zvěře podle shozů nalezených  v honitbě. Za dobu, kdy Správa NP tuto akci pořádá, jsou k dispozici také vývojové řady shozů některých jelenů. Achilleskovi se shozy moc líbily, zprvu se snažil pomáhat, ale nějak se jeho snaha nesetkala s pochopením . Vystaveny byly také trofeje zvěře ulovené v honitbě NP České Švýcarsko v mysliveckém roce 2009/2010. Bylo to moc fajn a už se těšíme na další rok!

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Návštěva Giuliána z Větrné paseky

V neděli 9.5.2010 přijel Achilla navštívit Giulián z Větrné paseky

. Giuliánek je o dva měsíce starší než Achilles, a tak si kluci docela rozuměli. Giuliánek Achillovi pořád kradl nějaký aportek a tak se Achilles občas trochu vztekal ...

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Obrazek

Obrazek

 

Návštěva Atreje z Lužické zahrady

Ve čtvrtek 29.4. 2010 jsme navštívili koliáka Atreje z Lužické zahrady. Kluci si moc hezky hráli, honili se, dováděli. Atrej je úžasný kamarádský pes, nosil Achillovi hračky a provokoval ke hře. Achilles i já jsme se po mnoha návštěvách veterináře konečně trochu odreagovali...

Obrazek

 

 

 

   

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

Hodnocení trofejí a chovatelská přehlídka

 

9. dubna jsme se s Achillem zúčastnili hodnocení trofejí zvěře ulovené na okrese Děčín v mysliveckém roce 2009/2010. Achillovi se trofeje moooc líbily a pomáhal paničce hlídat notebook 

Obrazek

 

 

 

 

 

  

Obrazek

 

 

 

 

 

 

24. dubna jsme se pak byli podívat na chovatelské přehlídce, která vždy následuje po hodnocení trofejí. Konala se letos v krásném prostředí zámku ve Šluknově a bylo se na co dívat. Achilles byl středem pozornosti a množství lidí zvládal bez větších problémů.

Obrazek

 

 

 

 

 

  

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 Po nějaké době to ale Achilleska úplně zmohlo...

Obrazek

 

 

 

 

 

Velikonoční vycházka

 

Porotože nám velikonoční zvyky nejsou zrovna blízké, vyrazili jsme raději na procházku do honitby. Podařilo se nám najít jelení shoz... no, spíš minishoz a ještě ulomený, ale Achillkovi to vůbec nevadilo, alespoň se mu lépe nosil .

 

Obrazek

 

Obrazek

Procházka se Achillovi líbila, ale těšil se domů. A přesvědčoval mě, abych ho nechala řídit ...

 

Obrazek